
MartinLogan
DYNAMO400
Subwoofersubwoofer
Driver:8"Power:75W-3dB:30 HzType:ported
MartinLogan Dynamo 400 (Satin Black)
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from MartinLogan
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | MartinLogan |
| Model | DYNAMO400 |
| Color | Satin Black |
| Weight | 28.5 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 13.31 x 15.13 x 15.25" |
Performance
| Driver Size | 8" |
| RMS Watts | 75W |
| -3dB Extension | 30Hz |
| Enclosure | ported |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.












