
JBL
STAGEA120P
Subwoofersubwoofer
Driver:12"Power:250W-3dB:32 HzType:ported
JBL Stage A120P (Black Vinyl)
Retailer Prices
No price availableLoading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | JBL |
| Model | STAGEA120P |
| Color | Black Vinyl |
| Weight | 41.1 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 14.57 x 15.55 x 16.54" |
Performance
| Driver Size | 12" |
| RMS Watts | 250W |
| -3dB Extension | 32Hz |
| Enclosure | ported |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | No |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.







