
Retailer Prices
$1,000.00 MSRP
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | MartinLogan |
| Model | Motion SLM X3 |
| Weight | 13 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 48 x 3.9 x 2" |
Additional Specs
| Channel Config | 3.0 |
| Driver Count | 9 |
| Freq Response Low | 120Hz |
| Freq Response High | 25000Hz |
| Passive | Yes |
| Dolby Atmos | No |
| Dolby Digital+ | No |
| Dolby TrueHD | No |
| DTS:X | No |
| DTS Virtual:X | No |
| DTS-HD Master | No |
| Built-in Sub | No |
| Wireless Sub Included | No |
| Wireless Sub Support | No |
| Wireless Surround Support | No |
| HDMI eARC | No |
| HDMI Inputs | 0 |
| Optical Input | No |
| Analog Stereo In | No |
| Sub Pre-Out | No |
| Ethernet | No |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
| AirPlay 2 | No |
| Chromecast | No |
| Spotify Connect | No |
| Voice Assistants | |
| Dialog Enhancement | No |
| Night Mode | No |
| Wall Mountable | Yes |



