
REL
T/7x-HIGH-GLOSS-BLACK
Subwoofersubwoofer
Driver:15"Power:200WType:passive radiator
REL T/7x (High Gloss Black)
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from REL
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | REL |
| Model | T/7x-HIGH-GLOSS-BLACK |
| Color | High Gloss Black |
| Weight | 38.5 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 14 x 12.6 x 14.3" |
Performance
| Driver Size | 15" |
| RMS Watts | 200W |
| -6dB Extension | 30Hz |
| Enclosure | passive radiator |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | Yes |
| Phase Control | No |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.













