
REL
HT/1003 MKII-BLACK
Subwoofersubwoofer
Driver:10"Power:300WType:sealed
REL HT/1003 MKII (Black)
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from REL
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | REL |
| Model | HT/1003 MKII-BLACK |
| Color | Black |
| Weight | 34.2 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 14.25 x 13.25 x 15.25" |
Performance
| Driver Size | 10" |
| RMS Watts | 300W |
| -6dB Extension | 24Hz |
| Enclosure | sealed |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | Yes |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.













