
PSB
SUBSERIES 250 GLSB
Subwoofersubwoofer
Driver:10"Power:200W-3dB:28 HzType:sealed
PSB SubSeries 250 (High Gloss Black)
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from PSB
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | PSB |
| Model | SUBSERIES 250 GLSB |
| Color | High Gloss Black |
| Weight | 35.4 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 14 x 15.5 x 15" |
Performance
| Driver Size | 10" |
| RMS Watts | 200W |
| -3dB Extension | 28Hz |
| Enclosure | sealed |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.












