
JBL
STAGEA100P
Subwoofersubwoofer
Driver:10"Power:150W-3dB:35 HzType:ported
JBL Stage A100P (Black Vinyl)
Retailer Prices
No price availableLoading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | JBL |
| Model | STAGEA100P |
| Color | Black Vinyl |
| Weight | 30.1 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 13.19 x 13.39 x 14.96" |
Performance
| Driver Size | 10" |
| RMS Watts | 150W |
| -3dB Extension | 35Hz |
| Enclosure | ported |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | No |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.







