
HSU Research
VTF-2 MK5
Subwoofersubwoofer
Driver:12"Power:350W-3dB:18 HzType:ported
HSU Research VTF-2 MK5 Subwoofer
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from HSU Research
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | HSU Research |
| Model | VTF-2 MK5 |
| Weight | 62 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 15 x 20.5 x 22" |
Performance
| Driver Size | 12" |
| RMS Watts | 350W |
| -3dB Extension | 18HzDeep Extension |
| Enclosure | ported |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | No |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.










