
ELAC
SUB3010-BLACK-ASH-VINYL
Subwoofersubwoofer
Driver:10"Power:200W-3dB:28 HzType:passive radiator
ELAC SUB3010 (Black Ash Vinyl)
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from ELAC
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | ELAC |
| Model | SUB3010-BLACK-ASH-VINYL |
| Color | Black Ash Vinyl |
| Weight | 32.1 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 13.94 x 14.69 x 15.06" |
Performance
| Driver Size | 10" |
| RMS Watts | 200W |
| -3dB Extension | 28Hz |
| Enclosure | passive radiator |
Connectivity
| LFE Input | Yes |
| Line Input | Yes |
| XLR Input | No |
| Phase Control | Yes |
Features
| App Control | Yes |
| Passive | No |
More Subwoofer
Compatible Receivers
Receivers with subwoofer outputs to drive this sub.













