
Retailer Prices
$3,499.00 MSRP
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | JVC |
| Model | LX-NZ30 |
| Power Draw | 340W |
| Weight | 13.1 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 15.88 x 5.75 x 13.5" |
Additional Specs
| Native Resolution | 4K |
| Technology | DLP |
| Throw Ratio Min | 1.36 |
| Throw Ratio Max | 2.17 |
| Lens Shift V | 60% |
| Lens Shift H | 23% |
| ANSI Lumens | 3300 |
| HDR Support | HDR10, HLG |
| Input Lag | 6.25ms |
| Lamp Life | 20000hrs |
| Light Source | laser_phosphor |
| Ultra Short Throw | No |
| Chip Size | 0.47" |
| Color Depth | 12bit |
| Zoom Ratio | 1.6 |
| Zoom Type | Manual |
| Focus Type | Manual |
| Power Draw | 340W |
| HDMI Inputs | 2 |
| HDMI Version | 2.0 |
| 3D Support | No |
| Built-in Speaker | No |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
| Streaming Apps | No |
| Lens Memory | No |
| 12V Trigger | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Frame Interpolation | No |
| Native Aspect | 16:9 |



