
Screen Innovations
Solo 3 Indoor Pure Gray 180
Size:180"Gain:0.9Type:motorizedAspect:16:9
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from Screen Innovations
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | Screen Innovations |
| Model | Solo 3 Indoor Pure Gray 180 |
| Weight | 110 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 164.9 x 102.3 x 5.5" |
Additional Specs
| Gain | 0.9 |
| Viewing Angle | 170° |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Material | Pure Gray |
| Screen Size | 180" |
| Screen Type | motorized |
| Acoustically Transparent | No |
| Masking | none |
| UST Compatible | No |
| Tab-Tensioned | No |
| Viewable Width | 156.9" |
| Viewable Height | 88.3" |
| 12V Trigger | Yes |
| IR Remote | Yes |
| Case Colors | black |











