
Da-Lite
Fast-Fold Deluxe Matte White 159
Size:159"Gain:1Type:portableAspect:16:9
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from Da-Lite
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | Da-Lite |
| Model | Fast-Fold Deluxe Matte White 159 |
| Weight | 75 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 150.6 x 90 x 4" |
Additional Specs
| Gain | 1 |
| Viewing Angle | 50° |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Material | Matte White |
| Screen Size | 159" |
| Screen Type | portable |
| Acoustically Transparent | No |
| Masking | none |
| UST Compatible | No |
| Tab-Tensioned | No |
| Viewable Width | 138.6" |
| Viewable Height | 78" |
| 12V Trigger | No |
| IR Remote | No |
| Case Colors | black |









