
Da-Lite
Da-Snap Matte White 133
Size:133"Gain:1Type:fixed_frameAspect:16:9
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from Da-Lite
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | Da-Lite |
| Model | Da-Snap Matte White 133 |
| Weight | 40 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 118.9 x 68.2 x 1.5" |
Additional Specs
| Gain | 1 |
| Viewing Angle | 50° |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Material | Matte White |
| Screen Size | 133" |
| Screen Type | fixed_frame |
| Acoustically Transparent | No |
| Masking | none |
| UST Compatible | No |
| Tab-Tensioned | No |
| Viewable Width | 115.9" |
| Viewable Height | 65.2" |
| 12V Trigger | No |
| IR Remote | No |
| Case Colors | black |








