
Da-Lite
93227 Model C Matte White 106
Size:106"Gain:1Type:pull_downAspect:16:9
As an affiliate, we earn from qualifying purchases. See our affiliate disclosure.
Live price
Check current price at Amazon
Similar at this price tier
More from Da-Lite
Retailer Prices
Price History
Loading price history...
Related Products
No similar products found.
Specifications
General
| Brand | Da-Lite |
| Model | 93227 Model C Matte White 106 |
| Weight | 30 lbs |
| Dimensions (W x H x D) | 98.4 x 62 x 4" |
Additional Specs
| Gain | 1 |
| Viewing Angle | 50° |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Material | Matte White |
| Screen Size | 106" |
| Screen Type | pull_down |
| Acoustically Transparent | No |
| Masking | none |
| UST Compatible | No |
| Tab-Tensioned | No |
| Viewable Width | 92.4" |
| Viewable Height | 52" |
| 12V Trigger | No |
| IR Remote | No |
| Case Colors | black |









